Import broni białej sprzed 1945

Więcej
7 miesiąc 4 tygodni temu #7 przez Serhiy
Skorzystam z okazji i nowego miejsca do zadania pytania, któe ostatnio mnie nawiedza.
Czy ktoś z tu obecnych importował ostatnio broń białą/miecze/szable sprzed 1945roku spoza unii europejskiej?

Otóż mam możliwość zakupu kilku ciekawych eksponatów, głównie miecze z okresu drugiej wojny oraz starsze, z Australii/Stanów Zjednoczonych. Niestety przy vat 23% i dodatkowym cle musiałbym państwu oddać byt dużą sumę aby na zakup się zgodzić.
Tutaj pojawia się pytanie, czy są jakieś ulgi na antyki i przedmioty z okresu drugiej wojny? 

Z góry dzięki za zainteresowanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 miesiąc 4 tygodni temu #8 przez marek dambek
dogadaj sie ze sprzedajacym bym na kwicie przewozowym był wpisany GIFT oraz wpisac niska wartosc przesyłki powiedzmy 20-30$. Celna powinna odpuscic w takim przypadku. Gorzej bedzie jesli przesyłka zaginie to zostaje ci te 20-30 $ z ubezpieczenia...

Więcej
7 miesiąc 4 tygodni temu #9 przez Serhiy
To niestety odpada, sprzedawcą jest sklep/dealer a wartość paczki przekraczałaby 15tys.

Więcej
7 miesiąc 3 tygodni temu #11 przez marek dambek
no to niestety beda problemy

Więcej
7 miesiąc 3 tygodni temu #12 przez Serhiy
Co do wysyłania jako gift, czytałem ,że nawet wtedy przy odprawie się czepiają o zawartość. Wzywają do tłumaczenia pochodzenia itp.

Pytanie brzmi jak logicznie celnicy mogą udowodnić, że przedmiot został zakupiony a nie podarowany?

Więcej
7 miesiąc 3 tygodni temu #13 przez marek dambek
to jest ruletka

Czas generowania strony: 0.151 s.